Avocado – vegan bistro Gdańsk

Gdzie zjeść szybko, smacznie i wegańsko w Gdańsku?

Kilka dni temu, wraz z pierwszymi letnimi dniami, oficjalnie rozpoczęło się coroczne turystyczne szaleństwo nad polskim Bałtykiem. Tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy Polaków, będzie zmierzało do Trójmiasta, żeby pokłócić się z mężem czy żoną, denerwować się na dzieci (swoje lub obce), przeklinać pogodę, oraz szukać miejsca, gdzie można dobrze i tanio zjeść. Nie wszyscy będą jednak zadowoleni z opcji smażonej ryby czy gofra. Właśnie im polecamy gdańskie bistro Avocado z pysznymi daniami wegańskimi.

Knajpka znajduje się blisko dworca PKP Gdańsk WrzeAvocado - Vegan bistro Gdańskszcz, bardzo dobrze skomunikowanego z całą resztą miasta. Można tutaj dotrzeć autobusami, tramwajami, czy trójmiejską szybką koleją (SKM). Od dworca kierujemy się na ulicę Wajdeloty 25. To tutaj mieści się małe bistro z kilkoma stolikami w środku, oraz (w przypadku dobrej pogody) kilkoma na zewnątrz. W tak małym lokalu znajdziemy jednak duże menu, pełne pomysłowych dań. Oprócz stałej karty znajdziesz na ścianie także menu dnia.

Dania przygotowane są szybko, wyglądają apetycznie i są dobrze doprawione. W upalny dzień sprawdziły się świetnie zupa krem z groszku z miętą, naleśniki z tofu i truskawkami oraz tofurnik pomarańczowo – cynamonowy na spodzie orzeszkowym.

Avocado - Vegan bistro Gdańsk - zupa krem z groszku Avocado - Vegan bistro Gdańsk - naleśniki z serkiem Tofu i truskawkami  Avocado - Vegan bistro Gdańsk - tofurnik

W lokalu panuje miła i przytulna atmosfera. Avocado jest jedną z nielicznych wegańskich knajpek w Trójmieście, dlatego trafiają tu zarówno mieszkańcy jak i turyści z innych miast czy krajów. Niezależnie od tego, czy wracasz z pracy, czy zmierzasz w kąpielówkach na plażę w Jelitkowie, w Avocado zdobędziesz roślinną energię na resztę swoich przedsięwzięć w danym dniu.

Podsumowując, cała karta dań była kusząca. Do zamówienia zachęcało napewno więcej posiłków, aniżeli brzuch i portfel byłyby w stanie przetestować podczas jednej wizyty. Dlatego napewno jeszcze wrócimy. A i mam nadzieję, że trafią tu wszyscy szukający przyjemnego miejsca ze smacznym wegańskim jedzeniem z dala od turystycznego zgiełku.

Otwarte codziennie 11:00-20:00

Web: http://www.avocado.info.pl/
Facebook

Adres:Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *