I Krowa cała – Wegańskie burgery w Gdyni

Gdzie zjeść najlepsze bezmięsne burgery nad polskim Bałtykiem?

Głód poszukiwań wegańskich restauracji i knajp, w których można napełnić brzuch i paść z zachwytu, zaprowadził nas tym razem do Gdyni. Przez chwile próbowaliśmy także zwiedzać miasto, ale z miejsc polecanych turystom oprócz molo i plaży mało co nas zachęciło. W Gdyni modernizm widać na każdej ulicy. Opisany w przewodnikach Dworzec PKP zwiedziliśmy po przyjeździe do miasta, natomiast resztę wymienionych atrakcji zobaczyliśmy idąc z dworca w stronę promenady. Kiedy słońce zaszło za chmury, był to sygnał, że przyszła pora na testowanie kolejnej wegańskiej restauracji.

Czy wegańskie kanapki zrekompensowały brak miejsc do zwiedzania? Ależ oczywiście. Nic nie ukoi rozczarowanego pseudoturysty lepiej, niż pełen warzyw i smaków burger z świeżo smażonymi frytkami belgijskymi. Testowany był pochodzący od nazwy lokalu burger Krowa cała oraz burger Falafel z menu dnia. Bułka mogłaby być troszkę bardziej wilgotna oraz mieć w sobie więcej sosu. Ale to łatwe do naprawienia małe kanapkowe faux pas.

I krowa cała - wegańskie burgery Gdynia I krowa cała - wegańskie burgery Gdynia I krowa cała - wegańskie burgery Gdynia

Zastrzeżenia co do jedzenia można było usłyszeć już tylko z ust dresów przechodzących przed knajpą, którzy za nic na świecie nie mogli pojąć koncepcji burgerów wegańskich. Mam nadzieje, że przy najbliższej okazji doedukują się w internecie i przyjdą je spróbować. Napewno knajpę polecam wszystkim, którzy chcą wpaść na pyszny wegański posiłek, zjeść coś lżejszego od tradycyjnego burgera, lub po prostu poszerzyć swoje gastronomiczne doświadczenia.

Żegnając Gdynię i wracając Szybką Koleją Miejską przetestowaliśmy również deser. Pomysłowość dań na słodko w wegańskich restauracjach zazwyczaj przebija wszystko. Dlatego nie można było się powstrzymać przed muffinem marchewkowym z polewą z orzechów nerkowca. Był miękki, smaczny i był ostatnim etapem w procesie zapominania traumy turystycznej.

I krowa cała - wegańskie burgery Gdynia - muffin marchewkowy

Abstrahując od narzekania na brak atrakcji do zwiedzania, Gdynia jest oczywiście miastem sympatycznym, młodym i rozwijającym się. Mam nadzieje, że będzie w nim powstawać również coraz więcej młodych, sympatycznych i rozwijających się wegańskich restauracji, jaką jest I Krowa cała. Wpadajcie, żeby zażegnać głód po podróży lub całym dniu na plaży!

WWW: www.ikrowacala.pl
Facebook

Godziny otwarcia:
pn-czw – 12:00 – 22:00
pt-sob – 12:00 – 24:00
nd – 12:00 – 22:00Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *