Veganic Kraków – restauracja wegetariańsko – wegańska

Smaczny wegetariańsko – wegański obiad w dużym ogrodzie

Ciepłe sobotnie popołudnie to doskonała pora na lekki roślinny posiłek. Tym razem wybór padł na Veganic – niedawno otwartą wegetariańsko- wegańską restaurację w centrum Krakowa. Lokal znajduje się w kamienicy przy ul. Dolnych Młynów. Oprócz sporej ilości miejsca wewnątrz, dysponuje także obszernym dziedzińcem wypełnionym stolikami i leżakami. Karta jest prosta, w każdej kategorii znajdziemy po maksymalnie 5 – 6 dań. Dania wegańskie oznaczane sa zielonym symbolem z litera „V”, dania bezglutenowe symbolem „B”.

Zamówienie wegańskie: smażone panierowane tofu w czarnym pieprzu z kolorowym ryżem, duszona cebula i papryką. Do picia zielony koktajl z młodym jęczmieniem. Zamówienie wegetariańskie dla osoby towarzyszącej: gołabki z kapusty włoskiej z farszem warzywnym, cieciorką i chia podane z biała kaszą gryczaną z botwiną z sosem z błękitnego sera pleśniowego. Do picia zielony koktajl ze szpinakiem.

Zielony Koktajl - Veganic Kraków
Zielony Koktajl – Veganic Kraków

Tofu odznaczało się bardzo estetycznym sposobem podania. Nie bez powodu mówi się, że jemy także oczami. Smak dorównywał wyglądowi. Potrawa była odpowiednio doprawiona, główną zasługę można przypisać duszonej na złoto cebuli (pyszna!). Gołąbki miały bardzo smaczny farsz, który mógłby być jednak nieco bardziej ciekawy i zawierać trochę więcej przypraw,

Tofu w panierce z czarnego pieprzu - Veganic Kraków
Tofu w panierce z czarnego pieprzu – Veganic Kraków

Druga kwestia, kapusta mogłaby być nieco miększa. Zakładam jednak, że co do tego każdy fan gołąbków ma swoje własne upodobania, więc ciężko wszystkim dogodzić. Koktaile bardzo smaczne i orzeźwiające; jedynie pojemność jak na cenę 14zł mogłaby być nieco większa (napój jest bardzo spieniony i z niewielkiej szklanki wypijamy tylko około 3/4). Warto też wspomnieć, że restauracja posiada całkiem spory wybór domowych ciast na deser, które wyglądają bardzo zachęcająco. Przed dokonaniem wyboru można obejrzeć je w oszklonej ladzie blisko baru. Niektóre wegańskie, niektóre bez cukru, niektóre bezglutenowe; każdy znajdzie coś dla siebie.

Gołąbki (wegetariańskie) - Veganic Kraków
Gołąbki (wegetariańskie) – Veganic Kraków

Restauracja Veganic ma szansę odnieść sukces; jedzenie jest smaczne, świeże i niebanalnie przygotowane. Lokal oferuje dania wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, bezcukrowe co czyni go odpowiednim dla całkiem sporej klienteli. Oprócz tego jest przyjazny rodzinom z dziećmi i zwierzętami.

Warto sprawdzić!

Adres:Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *