Vege To Tu – Wegański Food Truck z Krakowa

Czasem będąc na spacerze lub załatwiając sprawy na mieście mamy ochotę coś przekąsić, niekoniecznie spędzając dłuższy czas w restauracji. Dobrym miejscem na szybki i niedrogi posiłek są różnego rodzaju foodtrucki. Niestety, weganie wciąż nie dysponują w tym zakresie wystarczającą ilością opcji. Jednak ostatnio udało mi się trafić na wegański foodtruck Vege To Tu w samym sercu krakowskiego Kazimierza, na ulicy Izaaka. Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu miejsc, menu składało sie z kilku pozycji:

Vege To Tu - wegański food truck
Vege To Tu – menu

Pierwszym wyborem był chrupiący wrap z pasztetem soczewicowo – grzybowym:

Vege To Tu - wrap z pasztetem z soczewicy i grzybów
Vege To Tu – wrap z pasztetem z soczewicy i grzybów

Drugie zamówienie to polecony przez obsługę Falafel Wrap:

Vege To Tu - wrap Falafel
Vege To Tu – wrap Falafel

Na dania należało troche zaczekać, ale jak najbardziej warto ponieważ oba były świeże, smaczne i chrupiące. Pasztet grzybowo – soczewicowy z dodatkiem warzyw miał konsystencję delikatnej pasty, był odpowiednio wilgotny i bardzo dobrze doprawiony. Według mnie z powodzeniem można spróbować przygotować go w domu i dodawac do kanapek.

Falafel był bardzo wyrazisty w smaku, z wyczuwalnym dodatkiem przypraw kuchni indyjskiej (kurmuma, kmin rzymski, kolendra). Nieco różnił się od tradycyjnej wersji z Izraela, ale nie postrzegam tego jako wady.  Do obu dań dodany był wegański sos czosnkowy (chyba na bazie jogurtu roślinnego).  Bardzo dobra opcja – dzięki niemu wrapy nie były zbyt suche, a danie nadal mogło pozostać bezmleczne.

Warto także wspomnieć o obsłudze – bardzo miła pani, umiała doradzić w kwestii wyboru dań i wręcz emanowała pozytywną roślinną energią!

Dla wszystkich wegan (ale nie tylko, bo Vege To Tu zasmakuje również mięsożercom) mieszkających w Krakowie lub będących w nim przejazdem – Vege To Tu jest obowiązkowym przystankiem na mapie kulinarnej!

FacebookDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *