Krem z białych szparagów z orzechami nerkowca

Sezon na szparagi jest krótki i trwa od maja do końca czerwca. Warto w tym okresie skorzystać z tego pysznego, delikatnego warzywa. Szparagi występują w wersji zielonej, białej, lub bardzo rzadko również w wersji fioletowej. Białe szparagi wymagają trochę więcej opieki niż zielone, bo trzeba z nich obrać skórke, ale dla takiej zupy krem naprawdę warto! Zupa zabielona jest wegańskim twarożkiem orzechowym, który ją zagęszcza i wzbogaca smak.

Przygotowanie:


Krok 1

Przed rozpoczęciem przygotowań namocz orzechy nerkowca na 1 godzinę w wodzie. Szparagom poodłamuj twarde końce, które nie nadają się do spożycia (są zbyt twarde i włókniste) - ok. 2-3 cm dolnej części.

Krok 2

Obieraczką delikatnie obierz ze szparagów skórke. Poodcinaj im główki i odstaw na bok. Resztę szparagów pokrój na kawałki ok. 1 cm.

Krok 3

Pokrojoną na drobno cebulę zeszklij na oliwie i dorzuć kawałki szparagów bez główek. Posól szczyptą soli. Po ok. 3 minutach zalej bulionem (wodą). Gotuj, dopóki szparagi nie zmiękną - od 10 do 20 minut, w zależności od grubości szparagów. Ich miękkość sprawdź raz na jakiś czas widelcem.

Krok 4

Kiedy szparagi się gotują, w blenderze zmiksuj orzechy nerkowca razem z 1/2 szklanki wody, musztardą, octem, pokrojonym na drobno czosnkiem i drożdżami. Dopraw solą i pieprzem. Powstanie coś w rodzaju twarożku.

Krok 5

Kiedy szparagi są miękkie, zmiksuj je blederem ręcznym, następnie dodaj twarożek z orzechów nerkowca, główki szparagów i gotuj na małym ogniu jeszcze ok. 5 minut. Dopraw solą i pieprzem, zwracając uwagę na łagodny smak szparagów.


PORADA : Jeśli w twojej spiżarni akurat leżą również zielone szparagi, odłam ich twarde końcówki, zwiąż nitką, i gotuj na stojąco ok. 8-10 minut w osolonej wodzie. Główki wystające nad garnkiem zmiękną same pod wpływem pary. Możesz je podać razem z kremem.


Komentarze (0)


Dodaj KomentarzDozwolone tagi: <b><i><br>Dodaj komentarz: